Aktuality

Přehled táborů na léto 2022 najdete v  záložce TÁBORY.        Přihlašování již máme spuštěno.

S nadcházejícím Adventem jsme pro vás a vaše děti připravili společné tvoření. Přihlášky a popis najdete v záložce KURZY, ADVENTNÍ DÍLNIČKY.                      

Nyní pro vás a vaše děti připravujeme sérii  sobotních a nedělních tvořivých kurzů z různých materiálů. Předvánoční čas se k tomu výborně hodí :-)

Přehled kroužků na školní rok 2021/22 najdete v  záložce KROUŽKY.                          

 

Kontakt

Ing. Ludmila Bednárová

+420 602 529 555

info@krouzkyliduska.cz


č.u: 214688816/0600

IČO: 60242817


Ateliér Liduška

Nezvalova 646 (výměník vedle Zásilkovny)

Ve školním roce 2021/22 pořádáme kurzy v našich nových prostorách na sídlišti Kunratická.

DOLE NA TÉTO STRÁNCE NAJDETE MOMENTÁLNĚ VYHLÁŠENÉ KURZY S MOŽNOSTÍ PŘIHLÁŠENÍ.

Vyhlašujeme letošní ADVENTNÍ DÍLNIČKY, dole na této stránce jsou termíny i možnost přihlášení (je nutné, počet míst je omezen). Tyto dílničky jsou vhodné pro rodinné dvojice.  V adventním čase podporujeme vazby mezi dětmi a jejich rodiči nebo prarodiči.

Kurzy připravujeme jako jednorázové setkání s tvorbou z různých materiálů, s různými technikami (Sklo / Tiffany, fusink, vinutky, cínování).
Dále také propojování různorodých technik např. v podobě šperku, jako třeba sklo + paličkování,....

TECHNIKOU TIFFANY VÁM TAKÉ UMOŽNÍME VLOŽIT DO VLASTNÍ, NEBO U NÁS ZAKOUPENÉ LUCERNIČKY VITRÁŽOVÁ SKLA. VYROBÍTE SI TAK SVOJE ORIGINÁLNÍ SVÍTIDLO NA SVÍČKU NA TERASU NEBO DO INTERIÉRU.

Kurz je vhodný i pro začínající nad 16 let. Naučíme vás řezat sklo, olepíme měděnou páskou a nakonec pájením spojíme do vitrážky, kterou vsadíme do lucerny, PŘÍPADNĚ SI VYTVOŘÍTE ORIGINÁLNÍ ŠPERK.V ceně je materiál bez lucerny (sklo, pásky, cín, chemie a další,...), dále pomůcky (řezáky, kleště, brusky, páječky,...). Zdarma vás pozveme na malé občerstvení včetně teplého nápoje - káva, čaj,...

 PRO RODINNÉ DVOJICE (matka nebo otec s dcerou nebo synem,babička nebo děda s vnoučetem) JSME NYNÍ PŘIPRAVILI možnost sobotních kurzů za dotované zaváděcí ceny.  Pořádané kurzy / série jednorázových setkání, nutné je vždy přihlášení  předem na těchto stránkách, nebo na příslušný mobil - uvedený u kurzu.

NOVINKOU JE NYNÍ KONÁNÍ KURZŮ CÍNOVÁNÍ. BUDEME VYRÁBĚT Z MĚDĚNÉHO PLECHU, NEBO TAKÉ CÍNOVÁNÍM ZDOBENÉ SKLENKY. NA PLECH NEJPRVE VYTLAČÍME RELIÉFNÍ ZDOBENÍ A PAK JEJ POTÁHNEME CÍNEM. DOPLNÍME DALšÍ ČÁSTI ZE SKLA PŘÍPADNĚ Z DRÁTKŮ. TRVÁNÍ KURZU BUDE 3,5 - 4 HOD

  SOBOTNÍ TIFFANY / HRÁTKY SE SKLÍČKY

KURZ BUDE PROBÍHAT v sobotu nebo v neděli

Základní čtyřhodinový kurz je vhodný pro začínající i pokročilé milovníky této techniky. Budeme sklo řezat, brousit, olepovat měděnou páskou a nakonec celé dílo spojíme pájením cínem.

Takto si vyrobíme drobné dekorační předměty. Kurzy jsou vhodné pro začínající i pokročilé od 9 do 99 let.

Základní materiál i potřebné vybavení je již v ceně.

Počet míst je omezen, vždy je nutné přihlášení předem - dole na této stránce.

SPÉKÁNÍ SKLÍČEK - FUSINK, HRÁTKY SE SKLÍČKY

Kurzy probíhají v sobotu nebo v neděli

V rámci tohoto kurzu nabízíme možnost vyzkoušet si i další techniku zpracování skla - fusink. Jde o spékání sklíček, které nejprve naskládáme do několika vrstev a pak zapečeme a tím propojíme. Takto získáme zajímavě zbarvené skleněné "kamínky", které si můžeme ponechat pro radost, nebo je v dalších kurzech dále zpracovávat, např. do vitráží, svícnů, nebo šperků.

Základní materiál i potřebné vybavení je již v ceně. Kurz je vhodný pro začínající i pokročilé, jednotlivce i rodinné dvojice od 12 do 99 let (v případě dvojice mohou i děti mladší).

Počet míst je omezen, je nutné přihlášení předem dole na této stránce.

Na této stránce budou průběžně zveřejňovány konkrétní termíny kurzů.

Tvoření hvězdy

Seznam kurzů ve všech našich prostorách:

Ateliér Liduška

Nezvalova 646, Liberec, Sídliště Kunratická - výměník vedle Zásilkovny
ADVENTNÍ DÍLNA - Anděl ze skla a krajka
4. 12. 9,30 - 13,30
Popis:
Technikou Tiffany si vyrobíme anděla a doplníme jej paličkovanou krajkou. Dílna je vhodná i pro děti od 10 let v doprovodu dospělého (nebo po dohodě s lektorkou). Cena je pro 1 tvořící osobu, pro druhého v rodinné dvojici je sleva. Ukázky na fb - Textilní řemesla KneJana.
Cena:
450,- Kč
Kapacita:
V kurzu je ještě 6 volných míst
ADVENTNÍ DÍLNA - Korálkové hvězdy
5. 12. 9,30 - 12,30
Popis:
Hvězdy tentokrát z korálků a drátků. Mnoho kombinací barev a tvarů a také různé techniky. To vše je připraveno hlavně pro rodinné dvojice (děti od 6 let s jedním dospělým). Ukázky na fb - Textilní řemesla KneJana. Cena je pro dvojici.
Cena:
390,- Kč
Kapacita:
V kurzu jsou ještě 3 volná místa
ADVENTNÍ DÍLNA - skládaná vánoční koule
28.11. 9,00 - 12,00
Popis:
Vánoční koule - KUSUDAMA,VARIACE NA TRADIČNÍ JAPONSKÉ UMĚNÍ, jde o papírový model sférického (kulovitého) tvaru, který vzniká spojováním několika stejných pyramidových jednotek. Vhodné pro rodinné dvojice. Ukázky na fb - Textilní řemesla KneJana. Cena je pro rod. dvojici.
Cena:
350,- Kč
Kapacita:
V kurzu je ještě 5 volných míst
ADVENTNÍ DÍLNA - vyšívaná hvězda a další hvězdy,....
28.11. 13,00 - 16,00
Popis:
Téma hvězdy se objeví na papírovém základu vyšívaném třpitivými nitkami (viz obrázek výše), skládáním papírových sáčků od čajů nebo i na lucerničkách. Cena je pro rodinnou dvojici. Ukázky najdete: fb - Textilní řemesla KneJana
Cena:
350,- Kč
Kapacita:
V kurzu je ještě 5 volných míst