Aktuality

Přihlášení do kroužku Skleněky je možné pomocí SMS na číslo 602529555.

Naše "Skleněné kroužky" zahajujeme ve středu 4.10. 23

                          

 

Kontakt

Ing. Ludmila Bednárová

+420 602 529 555

info@krouzkyliduska.cz


č.u: 214688816/0600

IČO: 60242817


Ateliér Liduška

Nezvalova 646 (výměník vedle Zásilkovny)

Ve školním roce 2022/23 pořádáme kurzy v našich nových prostorách na sídlišti Kunratická.

DOLE NA TÉTO STRÁNCE NAJDETE MOMENTÁLNĚ VYHLÁŠENÉ KURZY S MOŽNOSTÍ PŘIHLÁŠENÍ.

Vyhlašujeme letošní ADVENTNÍ DÍLNIČKY, dole na této stránce jsou termíny i možnost přihlášení (je nutné, počet míst je omezen). Tyto dílničky jsou vhodné pro rodinné dvojice.  V adventním čase podporujeme vazby mezi dětmi a jejich rodiči nebo prarodiči.

Kurzy připravujeme jako jednorázové setkání s tvorbou z různých materiálů, s různými technikami (Sklo / Tiffany, fusink, vinutky, cínování).
Dále také propojování různorodých technik např. v podobě šperku, jako třeba sklo + paličkování,....

TECHNIKOU TIFFANY VÁM TAKÉ UMOŽNÍME VLOŽIT DO VLASTNÍ, NEBO U NÁS ZAKOUPENÉ LUCERNIČKY VITRÁŽOVÁ SKLA. VYROBÍTE SI TAK SVOJE ORIGINÁLNÍ SVÍTIDLO NA SVÍČKU NA TERASU NEBO DO INTERIÉRU.

Kurz je vhodný i pro začínající nad 16 let. Naučíme vás řezat sklo, olepíme měděnou páskou a nakonec pájením spojíme do vitrážky, kterou vsadíme do lucerny, PŘÍPADNĚ SI VYTVOŘÍTE ORIGINÁLNÍ ŠPERK.V ceně je materiál bez lucerny (sklo, pásky, cín, chemie a další,...), dále pomůcky (řezáky, kleště, brusky, páječky,...). Zdarma vás pozveme na malé občerstvení včetně teplého nápoje - káva, čaj,...

 PRO RODINNÉ DVOJICE (matka nebo otec s dcerou nebo synem,babička nebo děda s vnoučetem) JSME NYNÍ PŘIPRAVILI možnost sobotních kurzů za dotované zaváděcí ceny.  Pořádané kurzy / série jednorázových setkání, nutné je vždy přihlášení  předem na těchto stránkách, nebo na příslušný mobil - uvedený u kurzu.

NOVINKOU JE NYNÍ KONÁNÍ KURZŮ CÍNOVÁNÍ. BUDEME VYRÁBĚT Z MĚDĚNÉHO PLECHU, NEBO TAKÉ CÍNOVÁNÍM ZDOBENÉ SKLENKY. NA PLECH NEJPRVE VYTLAČÍME RELIÉFNÍ ZDOBENÍ A PAK JEJ POTÁHNEME CÍNEM. DOPLNÍME DALšÍ ČÁSTI ZE SKLA PŘÍPADNĚ Z DRÁTKŮ. TRVÁNÍ KURZU BUDE 3 HOD.

  SOBOTNÍ TIFFANY / HRÁTKY SE SKLÍČKY

KURZ BUDE PROBÍHAT v sobotu nebo v neděli

Základní čtyřhodinový kurz je vhodný pro začínající i pokročilé milovníky této techniky. Budeme sklo řezat, brousit, olepovat měděnou páskou a nakonec celé dílo spojíme pájením cínem.

Takto si vyrobíme drobné dekorační předměty. Kurzy jsou vhodné pro začínající i pokročilé od 9 do 99 let.

Základní materiál i potřebné vybavení je již v ceně.

Počet míst je omezen, vždy je nutné přihlášení předem - dole na této stránce.

SPÉKÁNÍ SKLÍČEK - FUSINK, HRÁTKY SE SKLÍČKY

Kurzy probíhají v sobotu nebo v neděli

V rámci tohoto kurzu nabízíme možnost vyzkoušet si i další techniku zpracování skla - fusink. Jde o spékání sklíček, které nejprve naskládáme do několika vrstev a pak zapečeme a tím propojíme. Takto získáme zajímavě zbarvené skleněné "kamínky", které si můžeme ponechat pro radost, nebo je v dalších kurzech dále zpracovávat, např. do vitráží, svícnů, nebo šperků.

Základní materiál i potřebné vybavení je již v ceně. Kurz je vhodný pro začínající i pokročilé, jednotlivce i rodinné dvojice od 12 do 99 let (v případě dvojice mohou i děti mladší).

Počet míst je omezen, je nutné přihlášení předem dole na této stránce.

Na této stránce budou průběžně zveřejňovány konkrétní termíny kurzů.

Tvoření hvězdy